Na co zwracać uwagę przy wyborze obuwia dla dziecka

obuwie profilaktyczne

Twoja pociecha stawia pierwsze kroki? Czas na zakup obuwia!

Jest to nadzwyczaj ważna chwila, nie wolno zlekceważyć pierwszych bucików. Obuwie dziecięce ma duży wpływ na to, czy stopy twojego dziecka będą kształtować się w sposób prawidłowy. Malutkie stópki są bardzo delikatne i wymagają specjalnej uwagi. Jeśli zostaną zaniedbane teraz, może to stanowić problem nawet do końca życia!

Poniżej kilka informacji, na które trzeba zwrócić uwagę podczas zakupów:

Po pierwsze materiał. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór butów wykonanych z prawdziwej, miękkiej skóry, oddychającej także elastycznej. Dla wygody oraz poprawnej higieny. Zwróć uwagę na spód buta, dobrze gdy będzie miękki! Muszą bez problemu się zginać, w szczególności w miejscu, w którym zaczynają się paluszki naszego dziecka. Ważna jest grubość podeszwy powinna być w miarę cienka. Ważne jest to z tego powodu, aby maluch nie stawiał swoich nóg krzywo.

Kolejna kwestia, to kształt oraz długość. Obuwie powinno mieć odpowiednio szeroki czubek, wysoki, co więcej wzmocniony. But powinien być dłuższy od stopy naszego dziecka mniej więcej o jeden centymetr, stópka musi mieć swobodę. Dodatkowo but musi być odrobinę usztywniony na pięcie, co będzie zapobiegać odkształceniu stopy także pomaga w odpowiednim stawianiu stopy. Pamietaj, że but musi łatwo wchodzić na stópkę, nigdy nie może być zakładany na siłę. Jeżeli wahacie się pomiędzy dwoma numerami – zawsze wybierajcie ten większy. Wybierając się do sklepu zazwyczaj znajdziemy specjalne miarki, jakie ułatwią wam wybór dobrego rozmiaru.

Musimy dodatkowo wspomnieć, że jeżeli posiadacie dywany, jest ciepło – nasze dziecko powinno chodzić na bosaka – wówczas właśnie stópka kształtuje się najlepiej.

Kupując buty dla naszej pociechy nie możemy oszczędzać. Ważna jest jakość, lepiej więc zdecydować się na obuwie sprawdzonych sklepów, które specjalizują się w tworzeniu właśnie bucików dla naszych pociech.

buty dla dziecka obuwie dla dziecka zdrowe obuwie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *