Czym są płyny micelarne i do czego służą

Niejednokrotnie wszystkie zastanawiamy się w jaki sposób szybko pozbyć się makijażu przed pójściem spać (czasami już się tak nie chce, że szkoda gadać). Trzeba zmienić go po pracy na nowszy bardziej odpowiedni do spotkania z ukochanym. Dobrą propozycją na właśnie te kłopoty może okazać się płyn micelarny.

Każda z nas chodząc po drogeriach czy sklepach z kosmetykami widziała go na półkach, z tym że pewnie nawet nie zastanawiałyście się miłe panie nad tym co to jest lub wręcz bałyście się zapytać ekspedientek co to takiego by nie wyjść na wiejską niedouczoną kozę :). Praktycznie każda szanująca się firma kosmetyczna posiada te specyfiki, a co to dokładnie jest postaram się streścić w kilku słowach poniżej.

Płyny micelarne zawierają w składzie micele (jakże mogłoby być inaczej 🙂 ) – które są małymi kuleczkami złożonymi z wielu połączonych z sobą cząsteczek w specjalnym roztworze wodnym. Zewnętrzne cząstki wchodzące w skład micela przyciągają wodę (własności hydrofilowe – takie trudne słowo), natomiast wewnętrzne odpychają wodę (własności hydrofilowe – jeszcze trudniejsze słowo) ale dobrze przyciągają tłuszcze. Obie wymienione właściwości micela powodują że płyn micelarny bardzo dobrze sobie radzi z usuwaniem wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami skóry.

W porównaniu do mleczek kosmetycznych płyny micelarne nie pozostawiają na powierzchni skóry tłustej warstewki oraz nie podrażniają jej. Wymieniony kosmetyk polecany jest do oczyszczania twarzy szczególnie paniom z wrażliwą i suchą skórą.

Wysokiej jakości płyn micelarny zawiera w szczególności składniki nawilżające oraz odżywcze. Myjąc skórę będziemy pewni, że nie podrażni on jej oraz nie naruszy bariery hydrolipidowej (każda z nas na pewno wie co to takiego jest, a jeśli nie to pora jak najszybciej uzupełnić braki). Posiadając tak dobre właściwości idealnie nadaje się do usuwania zanieczyszczeń skóry twarzy, a w szczególności do pozbywania się makijażu w zastępstwie do mleczka kosmetycznego.

Przykładowe płyny micelarne:


(źródło: http://www.wispol.eu/twarz/oczyszczanie-demakijaz/plyny-micelarne,64.html)

 

One Response to Czym są płyny micelarne i do czego służą

  1. Kasia napisał(a):

    W końcu się dowiedziałam czegoś ciekawego w tym całym internecie,.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *